"Już w najbliższą sobotę 14. marca o godz. 18.00 zapraszamy do restauracji "Parkowa" na kolejny koncert charytatywny. Tym razem zapraszamy na występ dwóch chórów: Opolskiego Chóru Kameralnego i naszego noworudzkiego "Cantate Domino". 
Repertuar będzie bardzo zróżnicowany. W programie utwory cerkiewne, gospel i klasyczne. Nie zabraknie takich szlagierów, jak "Love me tender", czy "Amazing grace". Kilka utworów chóry wykonają wspólnie (około 40 śpiewających osób). Mamy nadzieję, że będzie ciekawie.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w MOK, dochód w całości przeznaczony na renowację kościółka na Górze św. Anny.

Koncert ten będzie również okazją do inauguracji Noworudzkiego Towarzystwa Muzycznego. W tym roku zbiegają się ze sobą dwie rocznice - 20 lat od założenia chóru i 300 lat od założenia Towarzystwa Muzycznego. Chcemy wrócić do tej tradycji.

Zapraszamy również na koncert, który odbędzie się w niedzielę 15. marca o godz. 9.00, w kościele św. Mikołaja. Połączone chóry wykonają "Stabat Mater" Josepha Rheinbergera i inne utwory pasyjne, przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego z Opola i noworudzkich organów. (...)"

Więcej szczegółów na oficjalnym fanpage'u Społecznego Komitetu Odbudowy Kościoła św. Anny w Nowej Rudzie https://www.facebook.com/OdbudujAnne?fref=pb&hc_location=profile_browser