Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu

Wyjątkowy kompleks poprzemysłowy ilustrujący historię i tradycje górnictwa wałbrzyskiego.

Stara Kopalnia mieści się w dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”, w której wydobycie w związku z restrukturyzacją przemysłu zakończono w 1996 roku. W ocalonym zespole pokopalnianych obiektów powstało wówczas Muzeum Przemysłu i Techniki. Dziś, wałbrzyski potencjał przemysłowy kreatywnie i z powodzeniem został przekształcony na unikalny w skali Polski oraz Europy zespół obiektów służących edukacji i sztuce. Dzięki przeprowadzonej gruntownej rewitalizacji Stara Kopalnia stanowi nowoczesne centrum nauki i sztuki, tworząc atrakcyjną przestrzeń dla turystyki, aktywnych działań na polu kultury i edukacji. Niepowtarzalność charakteru Starej Kopalni, gdzie zabytkowe obiekty architektury wraz z autentycznym wyposażeniem ujęte zostały w nowoczesny, kreatywny sposób, czyni z niej bezprecedensową atrakcję miasta i regionu.

Stara Kopalnia to 4-hektarowy, iluminowany pejzaż kulturowy złożony z 16 zabytkowych budynków, przestrzeni publicznej z ekspozycją plenerową i nowej wieży widokowej.

Dla zwiedzających udostępniono:

  • Wieżę ekologii
  • Łaźnię łańcuszkową
  • Lampownię
  • Podziemną sztolnie
  • Maszynownię
  • Kuźnię (gdzie odbywają się różnego rodzaju warsztaty) 

CENNIK BILETÓW:

BILET NORMALNY: 20 zł

BILET ULGOWY: 15 zł (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studenci do ukończenia 23. roku życia, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne)

BILET GRUPOWY: 15 zł/osoba (dotyczy grupy liczącej min. 15 osób. W przypadku młodzieży szkolnej: wejście bezpłatne dla 1 opiekuna na każde 15 dzieci – zwiedzanie grupowe po wcześniejszej rezerwacji)

BILET RODZINNY: 55 zł

Zwiedzanie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia: codziennie od godziny 10.00 do godziny 18.00 (zwiedzanie tylko z przewodnikiem, zbiórka o pełnych godzinach w budynku Restauracji, ostatnie wejście o godz. 16.00, czas trwania zwiedzania: 2 godziny).

 

starakopalnia1-2
starakopalnia3-2
starakopalnia4-2
starakopalnia5-2
starakopalnia6-2
starakopalnia7-2
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6
 
Fotografie zaczerpnięto z:
Typ atrakcji muzeum

Lokalizacja

Wysockiego 29, 58-304, Wałbrzych, Poland

Strona www: www.starakopalnia.pl